Dlaczego mikrofalowniki są ważne w fotowoltaice? | SunnyTech
Dlaczego mikrofalowniki są ważne?

Mikroinwertery Hoymiles stanowią obecnie najbardziej efektywne rozwiązanie dla małych i średnich instalacji fotowoltaicznych (nawet do 1 MWp). Ze względu na swoją kompaktową budowę oraz najnowsze rozwiązania technologiczne, wpływają na pracę całej instalacji fotowoltaicznej umożliwiając uzyskanie lepszych od 10% do 30% uzysków z instalacji fotowoltaicznej w porównaniu z instalacjami opartymi o falowniki łańcuchowe. Ponadto, 12-letnia gwarancja jest świadectwem na bardzo wysoką jakość produktu. Dowiedz się dlaczego mikrofalowniki są ważne w fotowoltaice razem z Sunny Tech.

dlaczego mikrofalowniki są ważne - montaż paneli fotowoltaicznych

Zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa

W instalacji fotowoltaicznej opartej o mikrofalowniki występuje napięcie DC maksymalnie do wysokości 60V oraz napięcie AC maksymalnie do 253V, czyli napięcia bezpieczne. W instalacjach fotowoltaicznych opartych na falownikach łańcuchowych napięcie DC może wynieść nawet 1000V czy też 1500V, co może skutkować bardzo poważnymi konsekwencjami – dla zdrowia i życia ludzi, dla wybuchu potencjalnych pożarów oraz dla strażaków, którzy przy tak wysokich napięciach rezygnują z gaszenia takiej instalacji fotowoltaicznej.

dlaczego wybrać mikrofalowniki – Optymalizacja pracy instalacji

Każde zacienienie modułów fotowoltaicznych (poprzez zabrudzenia, liście, chmury) powoduje spadek ich wydajności i efektywności, a co za tym idzie stratę potencjalnych uzysków z całej instalacji fotowoltaicznej. Praca mikroinwerterów polega na tym, iż one wcześniej zaczynają pracować po wystąpieniu zacienienia, ale również wyłączają poszczególne niepracujące moduły, tak, aby pozostała część instalacji mogła pracować na 100% swoich możliwości w danych warunkach atmosferycznych. Taka charakterystyka powoduje, iż cała instalacja fotowoltaiczna może pracować od 10% do 30% bardziej efektywnie aniżeli instalacje fotowoltaiczne oparte o falowniki łańcuchowe

Rozbudowa instalacji

W przypadku instalacji fotowoltaicznych opartych o mikrofalowniki, rozbudowa instalacji nie stanowi żadnego problemu. Nie musimy myśleć o przewymiarowaniu falownika łańcuchowego na wstępnych etapie inwestycji czy też zakupie dwóch falowników łańcuchowych w przypadku jej rozbudowy. Po prostu, po podjęciu decyzji o rozbudowie instalacji fotowoltaicznej, dopinamy do instalacji kolejne mikrofalowniki i moduły fotowoltaiczne, i całość pracuje na zasadzie plug-in.

Również, nie stanowi problem podłączenie różnych rodzajów modułów fotowoltaicznych w ramach jednej instalacji fotowoltaicznej – do każdego z mikrofalowników możemy podłączać różne rodzaje modułów fotowoltaicznych. Sprawdź przykładowe realizacje montażu fotowoltaiki Sunny Tech i zobacz jakich efektów możesz się spodziewać.

Monitoring

W odróżnieniu od instalacji fotowoltaicznych opartych o falowniki łańcuchowe, instalacje oparte o mikrofalowniki przedstawiają pełen obraz pracy całej instalacji fotowoltaicznej, łącznie z informacją jak pracuje każdy z modułów fotowoltaicznych. Umożliwia to przede wszystkim na zbieranie pełnych danych jak instalacja pracuje, ale również pozwala na szybkie zdiagnozowanie problemu z prawidłową pracą instalacji fotowoltaicznej, a co za tym idzie szybkie jego wyeliminowanie

Koszt

Instalacje fotowoltaiczne oparte o mikrofalowniki wcale nie muszą być droższe aniżeli instalacje fotowoltaiczne oparte o falowniki łańcuchowe. Jeśli nie wiesz ile szacunkowo kosztuje instalacja fotowoltaiczna, zobacz nasz kalkulator fotowoltaiczny. A jeżeli weźmiemy jeszcze pod uwagę, większą ich efektywność i wydajność to tym bardziej łatwiej się zdecydować na najnowocześniejszy system fotowoltaiczny. Rynek w Polsce dopiero się edukuje w tej sferze, ale są kraje (Stany Zjednoczone, Francja, Wlk. Brytania czy też kraje Beneluksu), gdzie instalacje fotowoltaiczne oparte o mikrofalowniki stanowią większość małych i średnich instalacji fotowoltaicznych. Toteż, można śmiało powiedzieć, że mikrofalowniki stanowią bardzo ciekawą alternatywę dla nowoczesnych instalacji fotowoltaicznych. Jeśli wciąż nie jesteś przekonany dlaczego wybrać mikrofalowniki skontaktuj się z nami i dowiedz się więcej!

W naszej ofercie znajdują się mikrofalowniki firmy

W typoszeregu znajdują się następujące urządzenia:
1. MI-1200 / MI-1500 – jeden mikrofalownik do max. 4 modułów fotowoltaicznych;
2. MI-600 / MI-700 – jeden mikrofalownik do max. 2 modułów fotowoltaicznych;
3. MI-300 / MI-350 – jeden mikrofalownik do max. 1 modułu fotowoltaicznego;
4. DTU-MI – moduł komunikacyjny

dlaczego mikrofalowniki są ważne w fotowoltaice - proces akumulacji energii

Ponad 26 lat w branży instalacyjnej

Doświadczenie na rynku polskim i zagranicznym

Wykwalifikowana i zgrana kadra projektowa, inżynierska i montażowa

Naszym celem jest najwyższa jakość usług i sukces naszego Klienta

Jesteśmy częścią programu rzetelna firma