Fotowoltaika a oszczędności. Jak zmieniają się opłaty? | SunnyTech

Rachunek za prąd z fotowoltaiką. Jak się zmieni?

Panele fotowoltaiczne, falowniki i mocowania, które wykorzystujemy podczas montażu paneli fotowoltaicznych, pochodzą od najlepszych producentów. Dlaczego o tym piszemy? Bo wybierając odpowiednią instalację (czyli taką, do której nie będziesz musiał dokładać!)  musisz wziąć pod uwagę jakość podzespołów. 

czy fotowoltaika obniża rachunek za prąd?

Tak. Jeśli odpowiednio dobierzesz instalację, to efektywne panele słoneczne przyniosą ogromne oszczędności, które faktycznie odczujesz. Inwestycja w fotowoltaikę sprawia, że jesteś w stanie pokryć praktycznie całe roczne zapotrzebowanie na prąd. Świetnym pomysłem może okazać się inwestycja we własny magazyn energii, dzięki któremu zimą wykorzystasz nadwyżki z najcieplejszych i najbardziej słonecznych miesięcy.

Ile wynosi rachunek za prąd z fotowoltaiką?

Klienci często przed podjęciem współpracy pytają, ile się oszczędza na fotowoltaice. Fakty są jasne: instalując fotowoltaikę unikasz podwyżek w cenach prądu, a Twój rachunek może wynieść nawet zaledwie kilka czy kilkanaście złotych miesięcznie. Wysoka bezawaryjność instalacji fotowoltaicznej sprawia, że nie generuje ona zbędnych kosztów. Zatem: jak zmienia się rachunek za prąd po zamontowaniu instalacji fotowoltaicznej? To zależy od tego, ile wydawałeś wcześniej – ale zaskoczenie może być tylko pozytywne.

Jeśli masz wątpliwości co do finansowania, skorzystaj z naszego kalkulatora fotowoltaicznego, który pomoże Ci obliczyć koszty, albo skonsultuj się z naszymi specjalistami.

jaki rachunek za prąd przy fotowoltaice